Close

Nejasistentka : Rozhovor s Martinem Luňákem


Nabídky na rozhovor se neodmítají, rozhodně máme co se světem sdílet,
nej Asistentka

Bylo deset hodin dopoledne 3.1. 2016, když jsme se s Martinem Luňákem setkali v kancelářích společnosti JáNěkdo.CZ.
Povyprávěli jsme si své životní příběhy a domluvili se na spolupráci v rámci rekvalifikačních kurzů. Martin se svým týmem vede rekvalifikační kurzu na téma Obchodní zástupce, se kterým slaví úspěchy. Probouzí talenty v lidech a podporuje jejich silné stránky. Zároveň má i asistentku, bez které by si nedokázal představit svou práci. Pojďme se ho zeptat na pár otázek…

ML rozhovor1. Jak ses dostal právě k rekvalifikačním kurzům?
Jsem z podnikatelské rodiny a moji rodiče začli podnikat již brzo v 90. letech, kdy jsem vytvářel svoji osobnost.
Měl jsem možnost prodávat již jako malé dítě, když jsem v 15ti letech přebral zodpovědnost za svůj život a dal jsem se na cestu profesního prodávání prostřednictvím korporátních firem. Úspěšně jsem jimi prošel, na obchodních pozicích jsem měl vždy výborné výsledky a měl jsem možnost lidi vést a pomáhat jim. Zjistil jsem, že mě daleko více baví překonávat svoje rekordy než cizí. Za ty svoje jsem byl šťastný, pomáhat lidem dosahovat svých cílů a najít si v tom svou vizi.

Má vize je pomáhat lidem a podnikatelům hledat štěstí, které je jen uvnitř nás. Když pracuji na tom, aby tohle věděli i ostatní lidé, tak jsem šťastný bez ohledu na to, co dělám. Zda-li lektoruji rekvalifikační kurz pro nezaměstnané lidi, kterým pomáháme, protože oni si chtějí pomoci sami nebo pomáhám jako mentor podnikatelům vytvářet systémy, jak prodat to, co umí a čím mohou pomoci, či získat dotace pro růst podnikaní.

2. Která oblast tvé práce je ti nejbližší? V čem ses našel?
Má práce je moje poslání, když ráno vstávám, vstávám s tím, že děkuji za každý úžasný den, kdy mohu tím, co dělám, pomáhat lidem s hledáním sama sebe, podnikatelům růst a mít lepší život. Cokoliv co dělám mě plně naplňuje a co dělat nechci deleguji a tak by to mělo i být. Našel jsem se v tom, že tvořím, spojuji, učím se skrze to, že učím a žiji.

3. Využíváš ve své práci asistentku. Co je pro tebe u asistentky klíčové? A naopak, co pro tebe důležité není vůbec?
Ano práci asistentky Aničky využívám naplno a nedokážu si představit, že bych mohl ještě bez asistentky fungovat.
Klíčová je pro mě především komunikace a pravidelné udržování aktuálních očekávání. Zároveň to, aby asistentka do jisté míry přemýšlela za toho, komu pomáhá.

4. Někdy není snadné asistentku najít a potom na ni úkoly delegovat. Jak jsi to měl ty?
Má první asistentka v životopise uvedla, že umí excelentně excel, chtěl jsem toho ihned využít a chtěl jsem, aby mi zpracovala přehlednou tabulku klientů a seřadila mi je. Když jsem přišel pak následující den do kanceláře na jednání, otevřel jsem dveře a uviděl spoustu papírů – karet klientů a ji, jak je řadí v řádkách na zemi. Pokládal jsem si otázku: Čí to je chyba? Asistentky nebo mé delegace? Dnes již odpověď znám – pro práci s asistentkou jsou potřeba mít vytvořené procesy, vyjasněná očekávání a hlavně mít přátelský, přesto profesní vztah. Od své asistentky si kupuji čas, svůj čas, kdy mohu odepisovat na e-maily, na kterých mě záleží, mezi tím, co ona teď stojí ve frontě na poště. Vážím si jí za to.

5. Co plánuješ na rok 2016?
Růst a měnit sám sebe, protože nic a nikoho jiného změnit nemohu. Mohu jen inspirovat a na základě toho mohou lidé začít také sami se sebou. K tomu využívám kromě jiných svého nejlepšího kouče moji partnerku Nikolku, mého velkého učitele syna Adama a skvělý tým lidí, kteří se k vizi JáNěkdo.CZ, která mě přerůstá, přidávají.

Charlie Greenberg

Zdroj : http://nejasistentka.cz/rozhovor-s-mistrem-rekvalifikacnich-kurzu-martinem-lunakem/

Nejhodnotnější věc, kterou Vám někdo může dát je jeho čas. Vážím si proto jak času svého tak času Vašeho, když čtete tyhle řádky To co učím - dělám.

Facebook Comments Plugin Powered byVivacity Infotech Pvt. Ltd.

Napsat komentář