Close

Myšlenka je silná, samotná však nestačí


Ve čtvrtek 18. února 2016 jsme se s týmem naší společnosti zúčastnili promítání filmu Moc myšlenky. Bylo to pro mě vůbec poprvé, co jsem byl na premiéře filmu, jehož se stala naše společnost hlavním sponzorem. Samotné promítání přitáhlo desítky pozitivně naladěných lidí, kteří se minimálně přišli inspirovat od úspěšných osobností.

hlavni-partner-janekdo

Není mým cílem psát přímo recenzi na film, nicméně chci se zamyslet nad jeho posláním. Jako první krok doporučuji každému film zhlédnout. Můžete aktuálně využít objednávkového formuláře na DVD – online verze se připravuje.
Film je „zpovědí“ lidí, kteří v rámci všeobecně uznávaných měřítek dosáhli úspěchu. Schválně píši „všeobecně uznávaných měřítek“, protože pro každého znamená úspěch něco jiného.
Je o osobnostech, které se v rámci svých oborů vymykají průměru. Když se zamyslíme, co mají všechny tyto osobnosti společného, tak je to jejich přemýšlení.

Divák tak může nabýt dojmu: „Podívám se na film, inspiruji se a stanu se úspěšným jako oni.“ Jenže to je málo!

Zažil jsem už mnoho seminářů, přednášek, kdy lidé odcházeli nadšení, plní energie a s tím, že už vědí co dělat. Uplynul den, týden, měsíc a vůbec nic se nezměnilo.
Úspěch nikde. Ti nadšení lidé dokonce přesně radí svým blízkým jak se kdy zachovat. Proč se ale nedostavuje již zmiňovaný úspěch? Protože jenom myšlenka nestačí. Schází konkrétní čin. 

To, že má někdo dobrý podnikatelský nápad a bude s ním sedět v koutu místnosti, úspěch nepřinese. Čin znamená jít do světa a najít své klienty. Říci klientům, že jsem tady a mám pro ně něco, co jim pomůže. A když mě klient odbude s tím, že to pro něho není zajímavé, tak se opět vracím k síle myšlenky. Promyslím, kde dělám chybu, zaměřím se na to co chci, zaměřím se na to proč by to měl můj klient chtít a znovu přicházím
s činem. To je vzorec chování všech osobností z filmu.

Dle mých zkušeností většina lidí čeká, až se něco stane. Mají myšlenku, mohou i správně přemýšlet, mohou radit druhým, nicméně čekají. Jsou to „čekatelé“ a přenechávají zodpovědnost za svůj život druhým lidem, úřadu, světu. Ano, také to jde. Proč ne?

Ovšem druhá strana mince spočívá v tom, že o životě „čekatelů“ rozhoduje někdo jiný a „čekatelé“ musí přijmout to, co za ně kdo rozhodne. Vzpomínáte si na své dospívání, kdy jste jako děti říkali:
„Chci být už také dospělý. Pak si budu sám dělat to, co chci a rozhodovat, jestli je to pro mě dobré.“?
Také jsem to říkal. A teď to mohu dělat a dělám – ne vždy jsem však tuto schopnost měl a rozuměl jí.

Jedny z příkladů rezignace, které jsem během své praxe slyšel:

„To je snad na úřadu práce, aby mi našel práci…“
„Já se s ním nemůžu rozejít, to musí udělat on…“
„Šéf by měl přeci vědět, že jsme se na tom před půlrokem domluvili…“

Každý z nás je inteligentní lidská bytost a máme možnost rozhodovat o svém životě, úspěchu i neúspěchu. Druhé nezměníme, svět také nezměníme. Něco však můžeme změnit. Můžeme změnit sami sebe a na základě naší změny ovlivnit okolí i svět. Člověk, který přebírá odpovědnost za svůj život říká:

„Práci si najdu, už jsem byl na pěti pohovorech – úřad práce využívám jako zdroj podnětů…“
„Takhle to už dál nechci, moje představa o vztahu je jiná a proto si s ním ještě teď promluvím…“
„S šéfem jsme byli před půl rokem domluveni jinak a nelíbí se mi změna. Půjdu a řeknu mu to. Je pravděpodobné, že zapomněl…“

Myšlenka je základ a je moc silná, je důležité správně přemýšlet. O konečném zhmotnění myšlenky v reálném světe však rozhoduje Váš čin.
To je jedno z poslání, kterého si všímejte při sledování filmu.

JáNěkdo s Suvereno

Jedním z poslání filmu je vděčnost. Proto jsem vděčný (zleva):

  • lektorovi Tomáši Drdlovi za to, jaký je v jeho srdci silný podnikatel a jak s grácií zvládá jakýkoli neúspěch
  • obchodníkovi Vítu Vondálovi za to, jaký je dobrý obchodník s obrovskou energií – dokáže tak inspirovat druhé
  • lektorovi a obchodníkovi Martinu Luňákovi za to, jakou má v sobě energii a přináší neuvěřitelnou smršť nápadů a to takovou, že musíme budovat několikačlenné oddělení, které bude jeho nápady stíhat realizovat
  • sobě, Petru Noskovi za to, že mám kolem sebe takový krásný tým a lidi
  • asistentce Aničce Gemelové (s kytičkou) za její důslednost a za dny, noci a víkendy strávené v kanceláři, aby všechno fungovalo tak jak má
  • manažerce a silné posile vedení Lence Černé za její schopnosti, systematičnost a pracovní nasazení ve kterém je pro ni i neděle standardním pracovním dnem
  • Marku Fairaislovi za jeho pomoc a to, jak se vzdělává a inspiruje druhé
  • obchodníkovi Kryštofovi Látalovi za jeho důvtip a změnu myšlenky i slova v konkrétní činy
  • poděkování si zaslouží samozřejmě i Suvereno – nejen za to, že se s námi vyfotil 🙂 nicméně především za to, že sám za sebe podpořil film
Schopnost komunikovat znamená schopnost naslouchat lidem a zároveň sdílet své myšlenky. To je to co dělám i učím.

Facebook Comments Plugin Powered byVivacity Infotech Pvt. Ltd.

Napsat komentář